ACAA Track Meet Results



Track Event Place Name Yr School Result
100m 1 Masy Devlin 9 Meadowbrook Christian School 14.23
100m 2 Olivia Dunkle 10 Meadowbrook Christian School 14.24
100m 3 Megan Schoeppner 9 Northumberland Christian School 15.40
100m 4 Calista Ulmer 12 Northumberland Christian School 15.42
100m 5 Sami Long 11 Great Commission Schools 15.68
100m 6 Mara Pepper 11 Great Commission Schools 16.20
1600m 1 Peggy Ulmer 10 Northumberland Christian School 6:17.70
1600m 2 Abby Clendaniel 11 Meadowbrook Christian School 6:59.54
1600m 3 Olivia Benna 11 Walnut St Christian School 7:35.88
1600m 4 Rachel Downs 11 Great Commission Schools 7:46.91
200m 1 Masy Devlin 9 Meadowbrook Christian School 28.97
200m 2 Katie Benfer 12 Meadowbrook Christian School 28.98
200m 3 Ashley Schott 11 Meadowbrook Christian School 31.00
200m 4 Rachel Downs 11 Great Commission Schools 31.86
200m 5 Calista Ulmer 12 Northumberland Christian School 31.92
200m 6 Gracen Erwine 11 Northumberland Christian School 32.57
3200m 1 Peggy Ulmer 10 Northumberland Christian School 14:38.97
3200m 2 Abby Clendaniel 11 Meadowbrook Christian School 16:00.19
3200m 3 Jenna Stuck 11 Sunbury Christian Academy 18:32.69
400m 1 Masy Devlin 9 Meadowbrook Christian School 1:12.03
400m 2 Peggy Ulmer 10 Northumberland Christian School 1:14.22
400m 3 Vanessa Brouse 9 Meadowbrook Christian School 1:16.65
400m 4 Emma Atwood 9 Sunbury Christian Academy 1:17.59
400m 5 Rachel Downs 11 Great Commission Schools 1:18.26
400m 6 Megan Schoeppner 9 Northumberland Christian School 1:29.36
4x100 relay 1 Dunkle, Schott, Benfer, Devlin 10, 11, 12, 9 Meadowbrook Christian School 55.99
4x100 relay 2 Ulmer, Erwine, Schoeppner, Ulmer 12, 11, 9, 10 Northumberland Christian School 1:00.01
4x100 relay 3 Neil, Pepper, Long, Downs 11, 11, 11, 11 Great Commission Schools 1:03.24
4x100 relay 4 Kline, Walker, Rossman, Poorman 11, 11, 11, 9 Centre County Christian Academy 1:05.58
4x100 relay 5 Andre, Hileman, Hoover, Butterbaugh 11, 8, 8, 11 Blair County Christian School 1:07.30
4x100 relay 6 Mantek, Glant, Weaver, Rosati 11, 11, 10, 10 Walnut St Christian School 1:07.62
4x200 relay 1 Schott, Baughman, Brouse, Reichard 11, 9, 9, 9 Meadowbrook Christian School 2:04.16
4x200 relay 2 Kline, Walker, Rossman, Poorman 11, 11, 11, 9 Centre County Christian Academy 2:20.02
4x200 relay 3 Andre, Dull, Butterbaugh, Stoltzfus 11, 11, 11, 8 Blair County Christian School 2:20.09
800m 1 Abby Clendaniel 11 Meadowbrook Christian School 3:06.72
800m 2 Olivia Benna 11 Walnut St Christian School 3:08.06
High Jump 1 Noelle Reichard 9 Meadowbrook Christian School 4f 4i
Long Jump 1 Katie Benfer 12 Meadowbrook Christian School 15f 3i
Long Jump 2 Kenzie Baughman 9 Meadowbrook Christian School 13f 9.5i
Long Jump 3 Sami Long 11 Great Commission Schools 13f 2i
Long Jump 4 Emily Crago 10 Northumberland Christian School 12f 9i
Long Jump 5 Gracen Erwine 11 Northumberland Christian School 12f 5i
Long Jump 6 Rachel Cidor 11 Great Commission Schools 11f 10i